7 grudnia 2013

Światowa muzyka na najwyższym poziomie

„Klezzmates” z Krakowa wystąpili gościnnie w Hörste

Miejscowość – Hörste. Muzyka klezmerska, światowy kierunek muzyki wywodzący się z żydowskiego kręgu kulturowego niedawno zachwycił publiczność zebraną w Heinrich-Hansen-Haus na wyprzedanym koncercie „Klezzmates”, polskiego kwintetu z Krakowa, który zaprezentował wyłącznie własne kompozycje.

Zespół „Klezzmates” w swoim klasycznym składzie: Marcin Wiercioch (akordeon guzikowy), Bartek Staniak (skrzypce), Tomek Polak (klarnet) i Krzysztof Kossowski (instrumenty perkusyjne), zagrał własne interpretacje muzyki klezmerskiej – zgodnie z tym, co powiedział Marcin Wiercioch w swojej oszczędnie dozowanej i prowadzonej w języku angielskim prezentacji: „Nasza muzyka klezmerska łączy elementy jazzu z tematami bałkańskimi i z klasyką.

Usłyszą to Państwo i mamy nadzieję, że słuchając będą mieli Państwo tyle samo przyjemności, co my grając.” Czysta niezmierna radość grania „Klezzmates” zachwyciła publiczność w takim samym stopniu, jak wirtuozowska gra całego zespołu a fakt, że zamiast znanych tytułów albo evergreens na program formacji złożyły się wyłącznie własne kompozycje, trzymał uwagę publiczności przez cały czas na wysokim poziomie. Burzliwy aplauz końcowy uhonorował to nadzwyczajne muzyczne wydarzenie a muzykom nie pozwolił zejść ze sceny bez bisów.

(Lippische LandesZeitung, 23.03.07 r.)

Posted by in Prasa and tagged as